Teritorinis bendradarbiavimas

stendas Kartos kartuTERITORINIO BENDRADARBIAVIMO PROJEKTAS  „KARTOS KARTU“ 

PROJEKTO KOORDINATORIUS – Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupė;

PROJEKTO PARTNERIAI – Telšių rajono vietos veiklos grupė, Molėtų rajono vietos veiklos grupė “ Keisdamiesi keičiame“, Prienų rajono Vietos veiklos grupė.

BENDRA PROJEKTO SUMA – 103 283,55 EUR., IŠ JŲ:  

  • 98 119,37  EUR EUROPOS ŽEMĖS ŪKIO FONDO KAIMO PLĖTRAI IR LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠOS;  
  • PO 1291 EUR  PROJEKTO „KARTOS KARTU“ PARTNERIŲ PINIGINĖS LĖŠOS (IŠ KIEKVIENO PROJEKTO PARTNERIO);

ĮGYVENDINIMO VIETA: Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės, Telšių rajono vietos veiklos grupės, Molėtų rajono vietos veiklos grupės “ Keisdamiesi keičiame“, Prienų rajono Vietos veiklos grupės  teritorijos;

ĮGYVENDINIMO TERMINAS: 2020 m. balandžio 15 d. iki 2022 m. balandžio 14 d.


Šis projektas buvo pasmerktas sėkmei

Liepos 4-ąją Žagarėje įvyko baigiamasis projekto „Kartos kartu“ renginys.

„Kartos kartu“ – tai teritorinio bendradarbiavimo projektas, kurį nuo 2020 metų įgyvendina  Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupė (koordinatoriai), Telšių rajono vietos veiklos grupė, Prienų rajono vietos veiklos grupė ir Molėtų rajono vietos veiklos grupė „Keisdamiesi keičiame“.

Kreipdamasi į Žagarės kultūros centro salėje susirinkusius projekto partnerius, veiklų dalyvius, Joniškio VVG pirmininkė Nijolė Valuckienė prisiminė, kaip užgimė projekto idėja, kokių turėta lūkesčių bei dvejonių, kaip ir kodėl buvo pasirinkti būtent šie partneriai.  „Projekto sutartį pasirašėme 2020 metų kovo mėnesį, taigi pirmomis karantino dienomis, kai įsigaliojo daugybė draudimų: buvo draudžiami bet kokie žmonių susibūrimai bei veiklos, o mūsų projektas toks ir buvo – žmonių susibūrimai bei veiklos“.

Pandemijos „šleifas“ lydėjo projektą visą jo įgyvendinimo laiką: tik atleidus karantino suvaržymus, tuoj būdavo suplanuojama ir vykdoma daugybė veiklų, ir viskas vėl nutrūkdavo socialiniam gyvenimui sustojus. Kaip tik dėl karantino projekto įgyvendinimas užsitęsė metais ilgiau, nei planuota. 2020 metų liepą Joniškio rajone vyko pirmasis žygis, o 2023 liepą – baigiamasis renginys.

Pirmininkė dėkojo dalyviams, partneriams, kuriems teko daug ir nuoširdžiai dirbti, kolegėms. Už šio projekto įgyvendinimą buvo atsakinga Rimantė Misiūnienė.

Renginyje buvo daug smagios muzikos, dainų, šokių – dalyvavo atlikėjai iš kiekvieno partnerio krašto.

Smagu buvo klausytis dalyvių įspūdžių, iš kurių stipriausi – susiję su iššūkiais. Ne kartą prisimintas dviračių žygis Varnių regioninio parko keliais, kuomet užklupo baisi liūtis. „Ir įsivaizduojate, sustojo „mersedesas“, į jį buvo paimti septyni visiškai purvini dviračiai ir iki paskutinio siūlo šlapios dviratininkės…“ „…o mes buvom iš tų, kurie įveikė trasą, bet kai atvykome į finišo vietą, atrodėme taip, kad mūsų nebepažino“.

„Virvytėj apsivertė valtis. Į vandenį įkrito telefonas. Jie niekaip to telefono nerado, o plaukiantys pro šalį mokė – tai paskambinkit, išgirsite, kur jis yra“.

„Joniškiečiai negailestingi, susikvietė svečius iš gražių gamtovaizdžių ir paleido lygumomis kaip stalais vaikščioti.“

„Sakė, niekur daugiau su tavim neplauksiu, bet jau važiuojant namo, paprašė užrašyti į sekantį žygį“.

„Daugiau nebeperku kastinio, nes lankydamiesi Telšiuose išmokome patys pasigaminti.“

„Man padarė įspūdį karalienės Bonos kuruojamos lazankės“.

„Šis projektas iš karto buvo pasmerktas sėkmei, nes kur rasi gražiau, negu Lietuvoje! Ir kaip gerai, kad veiklos buvo kartu su jaunimu – tegu mokosi mus pakęsti, kad neišvežtų kada nors rogutėmis.“

„Esu keliaujantis žmogus, daug kur lankiausi, bet dalyvaudama projekto veiklose, pažinau Lietuvą iš naujo, buvo daugybė atradimų.“

„Ką parsivežame iš tų kelionių, pasidalijame su kitais. Paskui savarankiškai važiuojame į tas vietas, kurias aplankėme per projektą“.

„Pirmas žygis mane paskatino daugiau važinėti dviračiu. Tikrai galiu pasakyti, mūsų šeimos gyvenime atsirado dviratis, kurį dabar pasiimame keliaudami.“

„Tenka matyti TV laidas pavadinimu 60+. O mums ne kartą įvyko 70+! Nuostabu, kai perkopus septyniasdešimtmetį, patiri pirmus kartus: pirmą sykį plaukėme baidare, pirmą sykį užsidėjome 3D akinius, braidėme iš vieno nendryno į kitą. Nuognė viskas patiko.“

„Labiausiai įsiminė Rimorystės muziejus, o Šilavoto davatkyno aura ypatinga ir nepamirštama“.

„Prie mūsų namų auga trešnė iš Žemaitijos, o mes įgyvendiname projektą, kurio idėją parsivežėme iš Joniškio.“

Džiugu ir šiek tiek graudu – tokia pagrindinė emocija girdėjosi partnerių, dalyvių pasisakymuose. Džiugu vėl susitikti, pamatyti žmones, su kuriais per projekto veiklas susigyventa, kartu nemažai kilometrų nužygiuota, lazankių pritrinta, dainų išdainuota. Graudu – nes tai paskutinis susitikimas. Nebent VVG pakviestų naujiems projektiniams iššūkiams, o šito dalyviai sakė tikrai norėtų.


Projekto partnerių susitikimas Telšiuose

Birželio 12 d. Telšiuose vyko teritorinio bendradarbiavimo projekto „Kartos kartu“ partnerių koordinacinis  susitikimas. Projektą kartu su joniškiečiais įgyvendina Telšių rajono vietos veiklos grupė, Prienų rajono vietos veiklos grupė ir Molėtų rajono vietos veiklos grupė „Keisdamiesi keičiame“. Joniškio VVG yra koordinatoriai, atsakingi už sėkmingą projekto įgyvendinimą ir sklandų bendradarbiavimą.

Projekto pradžia – 2020 m. kovo 10 d.

Iš viso buvo numatyti 33 renginiai:  žygiai gamtoje, renginiai skatinantys istorinį ir kultūrinį projekto partnerių teritorijų pažinimą, stovyklos folkloro tema bei skirtos fotografavimui, kulinarinių tradicijų ir naujovių pažinimo renginiai. Po 8 renginius kiekvieno partnerio teritorijoje ir baigiamoji konferencija.

Buvo numatyta, kad projektas bus įgyvendinamas iki 2022 metų pavasario, tačiau pandemijos ribojimai pakoregavo projekto eigą ir įgyvendinimas prasitęsė iki šių metų vidurio.

Birželio 6-7 dienomis Joniškio apylinkėse vyko paskutinis žygis iš renginių ciklo, kurie vyko visų partnerių teritorijose.

Koordinaciniame partnerių susitikime buvo kalbėta apie baigiamosios konferencijos rengimą.

Numatyta jos data: liepos 4 -oji. Konferencija vyks Joniškio VVG teritorijoje, o jos programa ir pagrindiniai akcentai dar derinami su partneriais.


„Kartos kartu“ žygiuoja per Prienų rajoną

Gegužės 24-25 dienomis projekto „Kartos kartu“ dalyvius žygin pakvietė prieniškiai. Dvi dienas dalyviai iš Joniškio, Telšių, Prienų ir Molėtų vietos veiklos grupių stiprino bendravimą bei tarpusavio supratimą aktyviai keliaudami Prienų apylinkėse.
Pirmąją dieną dalyviai patraukė pėsčiomis į žygį – ekskursiją Prienų mieste. Tūkstančiai žingsnių gatvėmis, parkais, paupiais, džiuginanti pavasario žaluma, kaštonų žydėjimas, sužinoti istoriniai faktai, vietos įdomybės, netikėta galimybė pavartyti knygas iš Justino Marcinkevičiaus asmeninės bibliotekos… diena praėjo turiningai ir prasmingai. 
Kitą dieną – žygis dviračiais. Maršrutą girios taku įveikė net ir tie, kurie negalėjo prisiminti, kada paskutinį kartą mynė dviračio pedalus, nes vieną kartą išmokęs važiuoti dviračiu, to nepamirši niekada.

Projekto partneriai Prienų VVG tikrai pasistengė, kad renginys būtų prasmingas bei įsimintinas.
Vykdant teritorinio bendradarbiavimo projektą „Kartos kartu“, organizuojami renginiai visų partnerių Joniškio, Telšių, Molėtų bei Prienų vietos veiklos grupių teritorijose. Dauguma veiklų jau įvykdyta. Liko dar du renginiai:
Birželio 6 -7 dienomis žygis pėsčiomis ir dviračiais Joniškio VVG teritorijoje.
Birželio 28 d. baigiamoji konferencija Joniškio VVG teritorijoje.
Kviečiame Telšių rajono VVG teritorijos gyventojus ir organizacijų atstovus dalyvauti teritorinio bendradarbiavimo projekto „Kartos kartu“ veiklose. Į žygį registruokitės jau dabar el. paštu telsiurajonovvg@gmail.com arba telefonais +370 616 58 021 ar +370 616 38 484

Laukiame Jūsų!


„Kartos kartu“ žygiuoja per Prienų rajoną

2023 m. gegužės 24-25 dienomis Prienuose yra organizuojama projekto veikla – 2 dienų žygis. 

Renkama 8 asmenų grupė dalyvauti žygyje Prienuose (prisegame darbotvarkę). Visos išlaidos yra dengiamos projekto lėšomis, dalyviams visas žygis yra NEMOKAMAS (transportas – veš išnuomotas autobusiukas, nakvynė, maitinimas).
Kviečiame registruotis į žygį iki gegužės 17 dienos. Registracija vyksta el. paštu telsiurajonovvg@gmail.com
Prašome pasidalinti informacija tarp savo bendruomenės narių.
Planuojama renginio darbotvarkė ČIA

„Kartos kartu“  Prienuose

Rugpjūčio 24-25 dienomis vyko dar vienas įsimintinas teritorinio bendradarbiavimo projekto „Kartos kartu“ renginys – dviejų dienų žygis Prienų VVG teritorijoje.

Dvieju dienų nuotykis prasidėjo plaukimu baidarėmis Verknės upe. Keliolika gražių, bet ne taip jau lengvų kilometrų. Visa Verknės upė iki pat Nemuno, įdomi, nenuobodi ir graži. Sraunus vanduo, daug posūkių, įdomūs, besikeičiantys krantai, natūralios, tačiau įveikiamos kliūtys, kurių šią vasarą dar daugiau, nes upėje vandens lygis stipriai sumažėjęs.
Tačiau visi sunkumai draugiškai įveikti, o pakeliui dar aplankyti keli piliakalniai.
Kitą dieną vyko žygis dviračiais Žvėrinčiaus taku, ten kur seniau buvo kunigaikščių ir didikų medžioklės plotai. Sako čia pats Vytautas Didysis medžiojo, o ąžuolas, po kuriuo jis ilsėjosi, ir dabar vadinamas jo vardu. 1968 m. Žvėrinčiaus miške tuometinio girininko Arvydo Vilkaičio iniciatyva buvo įrengtas sveikatingumo takas, kuris 1999 m. pertvarkytas į dviračių ir pėsčiųjų taką. Jame įrengtos poilsio aikštelės ir laužavietės, yra medžio skulptūrų.
40 projekto dalyvių iš Joniškio, Telšių, Prienų ir Molėtų VVG teritorijų dviračiais įveikė visą trasą, o nuovargį nuskalavo Birštono mineraliniais vandenimis.

Vykdant teritorinio bendradarbiavimo projektą „Kartos kartu“, visų partnerių teritorijose organizuojami renginiai, stiprinantys bendravimą bei tarpusavio supratimą tarp skirtingų kartų, dalijimąsi laiko patikrintomis patirtimis bei gebėjimais ir šiuolaikinėmis technologijomis prieinamomis žiniomis.

Sekantis žygis vyks Joniškio apylinkėse rugsėjo 14-15 dienomis. Kviečiame jame dalyvauti Joniškio VVG teritorijos gyventojus ir organizacijų atstovus. Į žygį registruokitės jau dabar el. paštu telsiurajonovvg@gmail.com arba telefonu +370 616 58 021 (Kristina).


„Kartos kartu“  Molėtuose

Rugpjūčio 9-10 dienomis projekto „Kartos kartu“ dalyvius žygin pakvietė molėtiškiai. Dvi dienas įvairaus amžiaus dalyviai iš Joniškio, Telšių, Prienų ir Molėtų vietos veiklos grupių stiprino bendravimą bei tarpusavio supratimą aktyviai keliaudami Alantos apylinkėse.
Pirmą dieną įveikta apie 12 km pėsčiomis. Trasa driekėsi Alantos krašto keliais, palaukėmis, miškais bei kalneliais. Be to čia dalyvių laukė ypatingi išbandymai – dalį maršruto teko įveikti brendant upe.
Kitą dieną plaukta baidarėmis Virintos upe, gražia ir be galo vingiuota. Vėl nauji patyrimai: kai kuriose vietose Virintos vingiai taip susiglaudžia, kad galima pasikalbėti su kitame vingyje plaukiančiais.
Dalyvius džiugino ir kultūrinė programa – apsilankymas Alantos dvare, pastatytame 1858 metais. Šiuo metu jame įsikūręs Alantos dvaro muziejus-galerija. Pasidairyta nuo dvare įrengtos apžvalgos aikštelės, pasigrožėta Alantos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia, viena iš nedaugelio atrestauruotų medinių sinagogų.
Vykdant teritorinio bendradarbiavimo projektą „Kartos kartu“, visų partnerių Joniškio, Telšių, Molėtų bei Prienų vietos veiklos grupių teritorijose organizuojami renginiai, stiprinantys bendravimą bei tarpusavio supratimą tarp skirtingų kartų, dalijimąsi laiko patikrintomis patirtimis bei gebėjimais ir šiuolaikinėmis technologijomis prieinamomis žiniomis.

Rugpjūčio 24-25 dienomis Telšių VVG teritorijos gyventojus ir organizacijų atstovus kviečiame į Prienus, kur vyks dar vienas puikus projekto „Kartos kartu“ žygis. Į žygį registruokitės jau dabar el. paštu telsiurajonovvg@gmail.com arba telefonu +370 616 58 021 (Kristina).


„Kartos kartu“  Molėtuose

Liepos 26-27 dienomis į žygį, stiprinantį kartų tarpusavio susipratimą, projekto „Kartos kartu“ dalyvius pakvietė kolegos molėtiškiai. Žygyje dalyvavo po dešimt įvairaus amžiaus dalyvių iš Joniškio, Telšių, Molėtų bei Prienų vietos veiklos grupių teritorijų.

Pirmą dieną projekto dalyviams teko pėsčiomis įveikti dvidešimt kilometrų Labanoro girios takais, o antrą dieną keliauta dviračiais.

Žygiai Labanoro girioje – džiuginanti galimybė giliai nerti į gamtos pasaulį. Organizatorių suplanuoti atstumai išties nemenkas iššūkis. Žygeivius stiprino gamtos grožis – kvepiantys pušynai, atodangos, ežerai, pakeliui nuraškytos mėlynių uogos ir be abejo kartu einantys projekto dalyviai.

Vykdant teritorinio bendradarbiavimo projektą „Kartos kartu“, visų partnerių teritorijose organizuojami renginiai, stiprinantys bendravimą bei tarpusavio supratimą tarp skirtingų kartų, dalijimąsi laiko patikrintomis patirtimis bei gebėjimais ir šiuolaikinėmis technologijomis prieinamomis žiniomis.

Šią vasarą jau įvyko visi trys projekte numatyti žygiai Telšių VVG teritorijoje, žygis Prienuose. Sekantis žygis – vėl Molėtuose rugpjūčio 9-10 dienomis.

Planuose dar daug žygių: vienas Molėtuose (rugpjūčio 9-10 d.), dar du žygiai Prienų VVG teritorijoje (rugsėjo 24-25 dienomis bei spalio 5-6 dienomis) bei du žygiai Joniškio apylinkėse (vienas jų planuojamas rugsėjo 14-15 dienomis). Kviečiame Joniškio VVG teritorijos gyventojus ir organizacijų atstovus dalyvauti teritorinio bendradarbiavimo projekto „Kartos kartu“ veiklose. Į sudominusį žygį registruokitės jau dabar el. paštu telsiurajonovvg@gmail.com arba telefonu +370 616 58 021 (Kristina).


Iššūkiai, įveikti Žemaitijoje

 

Sakoma, kad “nėra blogo oro, kai yra tinkama apranga”!
 
Tuo įsitikino teritorinio projekto “Kartos kartu” dalyviai, kurie liepos 12-13 dienomis dalyvavo projekto veiklose Žemaitijoje, Telšių rajono apylinkėse!
 
Pirmąją dieną visų laukė tikras iššūkis. Teko numinti 27 km per lietų ir dar prieš vėją. Žygio metu aplankyti Moteraičio, Sprūdės piliakalniai, Sakelių mauzoliejus, Biržulio ežero paukščių stebėjomo bokštelis, Varnių miestelis.
 
Antrąją dieną dalyviai žygiavo Jomantų pažintiniu taku, kuriame aplankė Jomantų ir Triliemenį ąžuolus, Aklaežerį, didįjį Jomantų akmenį. Žygiuojant buvo galima išbandyti savo jėgas įvairiose laipynėse, susipažinti su ten augančiais augalais ir gyvenančiais gyvūnais.
 
Nors oras nelepino, tačiau patirti iššūkiai, gera dalyvių nuotaika ir optimizmas atpirko drėgną ir lietingą orą. Buvo pasidžiaugta, kad Telšių apylinkėse gausu istorijos, gamtos paveldų objektų, apie kuriuos įdomu sužinoti ir aplankyti.
 
Planuose dar  sekantis  žygis Molėtų VVG teritorijoje (liepos 26-27 dienomis).  Kviečiame Telšių VVG teritorijos gyventojus ir organizacijų atstovus dalyvauti teritorinio bendradarbiavimo projekto „Kartos kartu“ veiklose. Į sudominusį žygį registruokitės jau dabar el. paštu telsiurajonovvg@gmail.com arba telefonu +370 616 58 021 (Kristina).
 

„Kartos kartu“ svečiavosi Žemaitijoje

Gegužės 24-25 dienomis, teritorinio projekto „Kartos kartu“ dalyviai dalyvavo Projekto veiklose Žemaitijoje.

Pirmąją dieną svečiai žygiavo po Žemaitijos piliakalnius Pavandenės miestelio apylinkėse. Aplankyti Moteraičio, Sprūdės piliakalniai, Sklepkalnis. 

Sprūdės ir Moteraičio piliakalniai, Gludo ežeras, miškingoje Moteraičio papėdės dauboje ir ežero pakrantėje esantis, apylinkėse dominuojantis Sklepkalnis (kaip spėjama buvęs alkakalniu), kapinynas dabartinės Pavandenės bažnyčios teritorijoje – visi šie objektai, tai tipiškas baltų teritorinis – gynybinis ir kulto centras, egzistavęs Pavandenės apylinkėse, kaip Medininkų žemės gynybinės – politinės sistemos dalis.  Manoma, jog Sprūdės piliakalnis – kunigaikščio Sprūdeikio, Lietuvos karaliaus Mindaugo brolio, valdos. Sprūdeikis užrūstinęs brolį ir pabėgęs į Žemaitiją, kur įkūręs savo pilį saugiausioje, geriausiai apžvelgiamoje vietoje – Sprūdės kalne, bet ir tai jo neapsaugojo. Brolio pyktis jį atradęs ir čia. Sprūdeikis žinojo, kur įsikurti. Nuo piliakalnio atsiveria puikūs vaizdai į Varnių duburį, kur plyti didieji ežerai – Biržulis ir Lūkstas, puikiai matomi Varniai, Luokė, Šatrijos, Girgždūtės, Medvėgalio piliakalniai.

Pirmos dienos vakare dalyviai turėjo unikalią galimybę dalyvauti žalvario edukacijoje. Jos metu buvo mokinama, kaip reikia dirbti su žalvariu norint pasigaminti papuošalus.

Antrąją dieną dalyviai leidosi į žygį baidarėmis Virvytės upe.  Virvytė – tai Ventos kairysis intakas. Ši vingiuota upė su „mazgeliais“, todėl plaukimas baidarėmis ja žadėjo nuotykius, kurių dalyviai patyrė labai daug, gal net kiek per daug adrenaliną keliančių! Upė iš po pavasario sezono kaip niekada kupina vandens, srauni. Upės krantai užburiantys, momentais atrodė, kad plauki tarsi džiunglėse. Visi dalyviai trasą įveikė laimingai, grįžo kupini emocijų ir potyrių. 

Dėkojame dalyviams už ištvermę, gerą nuotaiką, gebėjimą nepasiduoti:)

Iki kitų susitikimų Žemaitijoje.

 


 Gegužės 24-25 dienomis pasimatome Žemaitijoje!

 


„Pagauk akimirką“ – ar mokėsi?

Teritorinio projekto veiklos toliau stebina projekto dalyvius. Nepaisydami tolimo kelio ir sunkiai pravažiuojamų kelių, Molėtų, Prienų ir Joniškio VVG atstovai, pakviesti dalyvauti teritorinio projekto „Kartos kartu“ fotografijos renginyje „Pagauk akimirką“, 2022 m. sausio 14 d. atvyko į Telšius patobulinti savo žinias apie fotografiją. Atvykusius dalyvius pasitiko foto moderatorius Modestas Normantas, kuris pakvietė svečius į Telšių Vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos renginių salę. Renginio vieta pasirinkta neatsitiktinai  – pro šios seminarijos salės, dar kitaip vadinamos „Rojumi“, langus  visi Telšiai matosi tarsi ant vieno delno. Puikus vaizdas bandant pagauti AKIMIRKĄ.

Linksma nuotaika pradėtas foto renginys nuteikė dalyvius darbui. Modestas buvo paruošęs įdomią informaciją apie fotografijos istoriją, fotoaparato sandarą, esminę informaciją apie fotografavimą telefonu, supažindino, kaip telefonuose esančių programėlių pagalba galima koreguoti nuotraukas (LIGHTROOM programėlės mokymai). Po kiekvienos informacinės dalies, dalyvių laukė protmūšis, tam kad prisimintume, apie ką buvo pasakota. Žaidimas taip pat paruoštas naudojantis šiuolaikinėmis informacinėmis sistemomis, tai yra, žaidėme su išmaniaisiais telefonais Quizlet programėlės pagalba. 

Kad nebūtų nuobodu, Modestas svečiams vien sėdėti neleido. Buvo suskirstytos keletas grupių, kurioms buvo paduotas Telšių miesto žemėlapis su pažymėtomis vietomis, kurias mokymų dalyviai turėjo aplankyti ir ten padaryti gražią nuotrauką telefonu. Po Telšius klaidžioti buvo galima pusantros valandos. Ar gi ne puiku, svečiai galėjo artimiau susipažinti su Telšiais ir juos įamžinti. Po savarankiško ekskursijos, naujųjų fotografų nuotraukos buvo sukeltos ant švieslentės. Prasidėjo pagautų akimirkų aptarimas, moderatorius dalino patarimus, kokų klaidų reikėtų vengti ateityje, į ką atkreipti dėmesį.

Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės atstovė Rimantė Misiūnienė pasidžiaugė, kad vyresnės kartos atstovai šiuose mokymuose išmoko ir sužinojo ne tik apie fotografiją, bet įgijo ir kitokių, su informacinėmis technologijomis susijusių žinių, kurias galės pritaikyti kasdienėje veikloje. Šie mokymai ypatingai išpildė teritorinio projekto „Kartos kartu“ pavadinimą –  jaunesni dalijosi savo šiuolaikinėmis žiniomis, vyresni juos papildė savo įgyta patirtimi. 


Kviečiame sausio 14 d. į  foto renginį Telšiuose!

 


“KARTOS KARTU” ir vėl Telšiuose!!!

 

“Telšiai geriau nei Roma?” – tokiu intriguojanciu klausimu Vitalijus Šoviniauskas pradėjo teritorinio projekto “Kartos kartu” istorijos renginį Telšiuose sausio 6 d., per Trijų Karalių šventę.

Ši data istorijos renginiui pasirinkta neatsitiktinai – projekto partneriai labai norėjo aplankyti dar pasipuošusią kalėdine nuotaika Žemaitijos sostinę.
Renginio pradžioje dalyvių laukė pasakojimas apie Telšių istoriją, pristatyta Žemaičių kalba, papasakota apie žinomus asmenis, kilusius iš Telšių ir kita labai įdomi informacija.
Po išsamaus Telšių miesto pristatymo laukė ekskursija po patį miestą: aplankyta Telšių Šv. Paduviečio katedra, Durbės mūšio paminklas, Telšių amfiteatras, Didžioji Žemaičių siena, Telšių Turgaus aikštė, Telšių ješiva (buvusi aukštesnės pakopos žydų religinė mokykla jaunuoliams ir vyrams), Telšių Šv. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia.
Svečius su žemaitiškais patiekalais supažindino ir jais vaišino kavinės „Senamiestis“ vadovė Vaiva Klingerienė. Dabar svečiai žino, kaip seniau žemaičiai maitinosi – kastinys su karštomis bulvėmis, spirgučiais ir cibulyne – tikras žemaitiškas delikatesas!
Renginio pabaigoje visgi paaiškėjo, kad svečiai aplankė tik dvi miesto kalvas iš septynių (Telšiai, kaip ir Roma, stovi ant septynių kalvų). Taigi visiems tapo aišku, kad į Žemaitijos sostinę  teks grįžti ir su ja dar artimiau susipažinti, nes renginio pradžioje iškeltas klausimas kaip ir nebuvo atsakytas…

Nors kiekvienam Žemaičiui aišku, kad TELŠIAI tikrai geriau nei Roma:)


Kviečiame sausio 6 d. į istorijos renginį Telšiuose!

 

 


„Kartos kartu“ projekto partneriai susitiko Telšiuose

Telšių rajono vietos veiklos grupė kartu su Joniškio Partnerystės, Prienų rajono ir Molėtų rajono vietos veiklos grupėmis įgyvendina teritorinio bendradarbiavimo projektą „Kartos kartu“ (toliau – Projektas).

Gruodžio 21 d., artėjant gražiausioms metų šventėms, projekto partneriai susitiko Žemaitijos sostinėje, Telšiuose. Susitikimo metu, „Kartos kartu“ koordinatoriai, Joniškio Partnerystės vietos veiklos grupė, pristatė, kaip sekasi įgyvendinti Projektą, kokias  veiklas dar reikės suorganizuoti, su kokias sunkumais susidurta. Projekto koordinatoriai informavo, kad Projekto įgyvendinimo pabaigos terminas yra nukeltas iki 2023 metų lapkričio.  Visi sutarė, kad per sausio mėnesį būtina susiplanuoti 2022 metų Projekto veiklų tvarkaraštį, kurį būtų galima sėkmingai įgyvendinti. 

Buvo pasidžiaugta, kad nors COVID-19 vis dar diktuoja savo sąlygas ir reikalavimus, Projektas mažais tikslingais žingsniukais sėkmingai įgyvendinamas. Keletą Projekto veiklų teko atšaukti dėl COVID-19 situacijos, tačiau jos bus organizuojamos vėliau. Negailėta gerų ir gražių žodžių apie projekto turinį – susitikimai skirtinguose Lietuvos regionuose skirtingomis temomis praturtina projekto dalyvių akiratį, pasotina smalsumą ir žinių bagažą apie Projekto  partnerių teritorijos istoriją, papročius, paveldą ir kitas tradicijas.

Priminsime, kad projekto tikslas – aktyvinti visų partnerių teritorijose socialinę veiklą įtraukiant į 33 projekto renginius ne mažiau nei 1206 dalyvius. Į visas Projekto veiklas įtraukti bent po vieną jaunimo atstovą iš kiekvienos VVG teritorijos. Projekto veiklomis bus skatinamas kultūros ir krašto savitumo išsaugojimas ir tradicijų tęstinumas bei kartų bendravimas.

 


Susipažinkite su atnaujintu veiklų tvarkaraščiu

 


„Kartos kartu“ suko Žemaitijoje kastinį

Rugsėjo 16 d. Telšiuose vyko teritorinio projekto „Kartos kartu“  kulinarinis renginys „Sukam kastinį“. Svečius Telšių VVG atstovai pasitiko senovinėje, paslapties apgaubtoje sodyboje „Angelų malūnas“, kuri įsikūrusi ant upės kranto, kur nuo 1851 m. veikė vandens malūnas, o aplinkui jis supamas pasakišku kraštovaizdžiu: tankus, gražus miškas, didžiulis tvenkinys bei upė. Tikro žemaitiško kastinio sukimo bei receptūros mokino ir patirtimi dalinosi UAB „Kontėna“ vadovė Sandra Riepšienė. Kastinys – tradicinis senovės žemaičių maisto produktas, gaminamas pieno produktų pagrindu: grietinės, rūgpienio, sviesto, dedama česnako, druskos ir prieskonių. Kambario temperatūroje standžios konsistencijos, žemesnėje − trupančios, aukštesnėje greitai lydosi ir tirpsta. Klasikinio kastinio spalva kreminė ar gelsva. Unikalaus savito skonio, dominuoja pienarūgščio ir česnako natos. Kaip Sandra minėjo, kastinys buvo gaminamas tik Žemaitijoje, tačiau ji tikisi, kad po šios pamokos, jo gamyba ir receptas pasklis ir kituose Lietuvos regionuose. Kastinį sukti nėra taip paprasta, jį reikia „pajausti“ ir su juo „susidraugauti“. Labai džiugu, kad visiems dalyviams pavyko išsisukti kastinio, kurį jie išsivežė į namus pavaišinti savo namiškius.

Po kastinio sukimo dalyvių laukė nuostabi ekskursija po „Angelų malūno“ sodybą. Sodybos savininkė Giedrė papasakojo malūno istoriją, supažindino su malūno mechanizmu, kursi kažkada malė  miltus. Malūnas įsikūręs ant Virvytės upės kranto, nuo kurio atsiveria nuostabus gamtovaizdis. Šalia sodybos yra nedidelis miškelis, kuriame rasite akmenų labirintą bei septynių kamienų ąžuolą, pildantį norus. Tai nėra eilinė kaimo turizmo sodyba, bet unikali vieta, kur Jūs galite puikiai pailsėti, išmėginti tikrąją sveiką pirtį pagal senovines tradicijas su profesionalaus pirtininko atliekamais autentiškos pirties ritualais. 

Telšių VVG atstovai tikisi, kad svečiai po šios kelionės iš Žemaitijos išvyksta tik su geriausiom emocijom, pagilinę  žemaitiško kulinarijos paveldo receptų žinias ir atradę netikėtai atradę Žemaitiją.


„Kartos kartu“ Telšiuose šoko ir dainavo žemaitiškai

Rugsėjo 11 d. Telšiuose vyko teritorinio projekto „Kartos kartu“ folkloro renginys „Dūzgės“. Molėtų, Prienų ir Joniškio VVG atstovus telšiškiai pasitiko Žemaičių kaimo muziejuje, kuris įsikūręs Masčio ežero pakrantėje. Svečius šokdino ir žemaičių liaudies dainas dainavo  Telšių rajono savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblio „Spigėns“ atstovai. 

Dalyviai buvo mokinami dainuoti labai senas žemaičių dainas, šokti šokius, kuriuos šoko mūsų probočiai po darbų, nuo saulėlydžio iki saulėtekio. „Spigėns“ nariai pamokino ir supažindino renginio dalyvius  su tokiais šokiais kaip „klecka“, „lelinderis“, „gransvers“, „ubladė“ ir dar daugybę kitų senų autentiškų žemaitiškų šokių. Buvo malonu kartu dainuoti tęstines, ypatingos melizmatikos turinčias žemaitiškas dainas. Kas norėjo, galėjo ne tik šokti ir dainuoti, bet ir pasimokinti pinti juosteles tokiu būdu, kaip tą darė mūsų senolės. 

Padainavus ir pašokus, dalyviai galėjo pasivaikščioti po Žemaičių kaimo muziejų. Muziejuje yra 16 pastatų, kurie sudaro tris sodybas ir visuomeninį sektorių. Jie atspindi XIX a. pab. – XX a. pr. Žemaitijos kaimo vaizdą. Pastatų skaičiumi turtingiausia yra stambaus ūkininko sodyba. Joje pastatyti: gyvenamasis namas, svirnas, kiaulininkas, tvartas, daržinė, jauja, žardinė ir pirtis. Vidutinio valstiečio sodyboje stovi gyvenamasis namas, svirnas, jauja ir tvartas. Mažažemio (bėdnioko) sodyboje yra trobelė ir tvartukas. Visuose pastatuose įrengtos ekspozicijos, jose eksponuojami autentiški baldai, darbo įrankiai, buities apyvokos reikmenys, indai, interjerus puošia kryžiai ir paveikslai.

 


 

 

„Kartos kartu“ Telšiuose

Rugsėjo 3 d. Telšiuose lankėsi teritorinio projekto „Kartos kartu“ dalyviai, kurie dalyvavo kulinarinio paveldo renginyje „Skane pajiedam“. Renginys vyko Telšių „Senamiesčio kavinėje“, kurioje svečius labai svetingai pasitiko kavinės vadovė Vaiva. Vaiva papasakojo apie senovės žemaičių maitinimosi įpročius ir tradicijas, mėgstamus žemaitiškus patiekalus. Svečiai turėjo unikalią progą įsitikinti, koks skanus tikras žemaitiškas kastinys su karštomis bulvėmis, spirgutis, troškinti kopūstai su šonkauliukais, naminė gira bei mėtų arbata. Sočiai prisivaišinę, dalyviai buvo pakviesti pasivaikščioti po Telšių miestą ir susipažinti su Žemaitijos sostinės architektūra, istorija, pasigrožėti Masčio ežero pakrante. Svečiai buvo pakerėti, koks gražus ir nuostabus miestas yra Telšiai, dažnai lyginamas su Italijos sostine Roma.

Rugsėjo 11 d. projekto dalyviai vėl susitiks Telšiuose, kuriuose vyks renginys folkloro tema „Dūzgės“.

 

 


Įspūdingi „Kartos kartu“ renginiai

Įgyvendinant teritorinio bendradarbiavimo projektą „Kartos kartu“, rugpjūčio 4-5 dienomis vyko įspūdingas dviejų dienų žygis Dubingiuose. Žygį baidarėmis ir dviračiais organizavo projekto partneriai Molėtų rajono vietos veiklos grupė „Keisdamiesi keičiame“, o dalyviai atvyko iš Joniškio, Prienų ir Telšių.
Žygio dalyviai įvairaus amžiaus – ir pensininkai, ir moksleiviai, ir vyrai bei moterys pačiame jėgų žydėjime. Susikalbėjimas ir tarpusavio supratimas tarp skirtingų kartų ne visada yra lengvas, tačiau bendros veiklos, o ypač fizinė veikla, gerina supratimą bei stiprina ryšį.
Dvi dienos, aktyviai praleistos Asvejos regioniniame parke, suartino kartas, džiugino širdį nuoširdus jaunimo susidomėjimas, kartu dainuojamos dainos. Kokia nuostabi yra Lietuva, kiek grožio ir harmonijos slypi gamtoje!

Projekte „Kartos kartu“ dar yra numatyta daug įdomių renginių. Sekite informaciją ir dalyvaukite.

Tesklando tarp mūsų gerumas!


 

Papildytas „Kartos kartu“ veiklų tvarkaraštis


Kartos kartu susipažįsta su kulinariniu paveldu

Vykdant teritorinio bendradarbiavimo projektą „Kartos kartu“, projekto dalyviai iš keturių VVG teritorijų dalyvauja vienos dienos renginiuose – kulinarinėse stovyklose.
Tradiciniai regionų patiekalai, naujos idėjos ir kulinarinės mados – šių temų atskleidimas numatytas kiekvieno partnerio teritorijoje.
Liepos 13 d. projekto dalyviai dalyvavo vienos dienos kulinarinėje stovykloje Molėtų rajone. Stovyklos tema: „Aukštaičių valgiai – karalių stalui“.
Liepos 20-ąją dalyviai iš Prienų, Molėtų ir Telšių atvyko į Žiemgalos kraštą.
Kaip sakė ir demonstravo virtuvės šefas Povilas Mikalajūnas, Joniškio krašto kulinarinis paveldas – tiršta ir soti perlinių kruopų sriuba su rūkyta kiauliena, su žvėrienos kąsneliais.
Dalyviai sužinojo ir apie naujesnes kulinarines tendencijas, atėjusias iš kitų pasaulio kraštų, patys dalyvavo ruošiant patiekalus, užsirašinėjo receptus, klausinėjo mažų, bet svarbių detalių, kurios lemia kulinarinę sėkmę.
Džiugu buvo girdėti susižavėjimo kupinus dalyvių atsiliepimus.


„Kartos kartu“ kviečia į projekto veiklas

Pasibaigus karantinui, projekto koordinatoriai Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupė  kviečia Telšių rajono ir Rietavo savivaldybės bendruomenių atstovus dalyvauti artimiausiose projekto veiklose (veiklų tvarkaraštis, žr. nuotrauką). 

Rugsėjo mėnesį Telšių rajono vietos veiklos grupė planuoja Projekto veiklas Telšių rajone.

Renkamos 7-10 asmenų grupės, kviečiame aktyviai dalyvauti. Primename, kad veiklose dalyvių skaičius robotas, tad pakviesti bus pirmieji užsiregistravę.

Registracija el. paštu telsiurajonovvg@gmail.com arba telefonu +370 616 58 021


2020 m. planuotos teritorinio projekto „Kartos kartu“ veiklos  nebeįvyks dėl paskelbtos ekstremalios situacijos Lietuvoje.


„Kartos kartu“ lankosi Molėtuose 

Teritorinio bendradarbiavimo projekto „Kartos kartu“ veiklos šį rudenį vyko itin intensyviai. Spalio 14-ąją projekto partneriai Molėtų VVG pakvietė į istorinio – kultūrinio pažinimo renginį. Taikydami tiek tradicinius, tiek šiuolaikinėmis technologijomis grįstus metodus susipažinome su išskirtinėmis Molėtų krašto įdomybėmis.

Molėtų turizmo informacijos centro specialistai supažindino su mobiliosiomis programėlėmis. Programėlė „Infomolėtai“ kviečia keliauti keturiais parengtais papildytos realybės maršrutais, supažindina su Molėtų kultūros ir gamtos paveldo objektų informacija, yra parengti audio gidai.

Įdomus keliautojams skirtas projektas „Visit Aukštaitija“, kuriame Molėtai dalyvauja kartu su kitais ežerų krašto rajonais. Turistams siūloma aplikacija išmaniems mobiliems įrenginiams, kuriuose galima rasti kelionės maršrutus pagal dominančią tematiką kartu su audio gidu bei kitą keliautojams aktualią informaciją (maitinimas, apgyvendinimas ir kt.). Susikūrus norimą kelionės maršrutą, keliautojui pakanka išsisaugoti informaciją mobiliajame įrenginyje (nereikia spausdintis).

Dar viena programėlė – „Žvejybos rojus“, skirta besidomintiems žvejyba Molėtų ir Zarasų krašto ežeruose.

Beje, Molėtų turizmo informacijos centro specialistai pastebi, kad mobiliosios aplikacijos, kai visa informacija parsisiunčiama į telefoną, nebėra tokios populiarios, kaip anksčiau. Keliautojai vis dažniau sugrįžta prie įprastų ir laiko patikrintų priemonių – popierinių žemėlapių ir gyvo žmogaus konsultacijos bei pasakojimo.

Projekto dalyviams teko išbandyti įspūdingą virtualią edukacinę erdvę „Molėtai kitaip“. Užsidėjus specialius akinius, patekome į senovės polinę gyvenvietę ant Luokesų ežero, būti Livonijos ordino antpuolio prieš Liesėnų pilį liudininkais ir beveik dalyviais.
Aplankyti ir žinomiausi Molėtų kraštų objektai: Lietuvos etnokosmologijos muziejus, Mindūnų apžvalgos bokštas, Antano Truskausko medžioklės ir gamtos ekspozicijaEžerų žvejybos muziejus.

Įgyvendinant teritorinio bendradarbiavimo projektą „Kartos kartu“, jau tyrinėtos Joniškio bei Prienų krašto įdomybės. Ateityje dalyviai iš visų partnerių teritorijų dar lankysis Telšiuose.


„Kartos kartu“ šoka Molėtuose

 

Tęsiasi teritorinio bendradarbiavimo projekto „Kartos kartu“ veiklos. Spalio 6 d. dalyviai susipažino su Sūduvos krašto folkloru ir vieninteliu senųjų tradicinių kanklių ansambliu „Kanklės“ Skriaudžiuose (Prienų raj.) bei jaunaisiais „Kankliukais“.


„Kartos kartu“ kviečia!!!

 


„Kartos kartu“ Prienuose

„Kartos kartu“ vyko į Prienus.
📣Rugsėjo 15 d. Telšių rajono vietos veiklos grupės atstovai vyko į Prienus, į teritorinio projekto „Kartos kartu“ istorinio – kultūrinio pažinimo renginį!
🙌Taikydami tiek tradicinius, tiek šiuolaikinėmis technologijomis grįstus metodus dalyviai susipažino su išskirtinėmis Prienų krašto įdomybėmis. Renginio programoje buvo Veiverių Šaulių namų lankymas, pašto stoties pastatų kompleksas, Veiverių kašto istorijos muziejus, Rimorystės muziejus, A.Majaus karšykla – verpykla Skriaudžiuose. Tikrų atradimų, dvasinės stiprybės ir pasišventimo pavyzdžiu nustebins Šilavoto davatkynas.

Kviečiame į renginius Joniškyje ir Prienuose

 

📣Kviečiame Telšių ir Rietavo bendruomenių atstovus pasinaudoti unikalia galimybe ir sudalyvauti teritorinio projekto „Kartos kartu“ renginiuose:
👉rugsėjo 22 d. vyks renginys Joniškyje folkloro tema;
👉rugsėjo 29 d. vyks renginys Prienuose fotografijos tema;
‼️Renginuose dalyvauti yra renkamos 8-10 asmenų grupės. Renginių išlaidos (kelionė, maitinimas) yra finansuojami projekto lėšomis, taigi yra visiškai nemokamos.
Registracija į renginius vykdoma el. paštu telsiurajonovvg@gmail.com arba telefonu +370 616 58 021.


„Kartos kartu“: atradimai Joniškyje

 

Telšių rajono vietos veiklos grupės atstovai rugsėjo 11 d. vyko į Joniškį, į teritorinio projekto „Kartos kartu“ renginį!
Dalyviai susipažino su Joniškiu, nuvyko į Skaistgirio miestelį, kuriame aplankė Koplystulpių skverelį, Basų kojų taką, susipažino su Joniškio, Prienų ir Molėtų VVG atstovais!

Rugsėjo 15-ąją teritorinio projekto „Kartos kartu“ partneriai Prienų VVG kviečia į istorinio – kultūrinio pažinimo renginį.


Kviečiame vykti  į renginį Joniškyje

 

Kviečiame dalyvauti teritorinio projekto „Kartos kartu“ renginiuose!!!
🙌Tai unikali galimybė susipažinti su Projekto partnerių (Joniškio, Prienų ir Molėtų) rajonų istorija, kultūra, tradicijomis, jų bendruomenių nariais!!
📣Rugsėjo 11 d. vienos dienos kelionei į Joniškį renkama 10 žmonių grupė, kuri susipažins su Joniškio rajono kultūra bei sitorija. Kelionė nemokama, kadangi finansuojama Projekto lėšomis. Dalyvauti gali visi norintys Telšių rajono bendruomenių, miestelių gyventojai.
👉Registracija iki rugsėjo 8 d. 12.00 val. telefonu +370 616 58 021 arba el. paštu telsiurajonovvg@gmail.com
👉Paskubėkite, vietų skaičius ribotas!!!
 


Žygis Molėtuose – atšaukiamas

Gyvename įdomiais laikais, kai suplanuotas veiklas bet kada gali pakoreguoti pandemijos grėsmė. Molėtuose paskelbta ekstremali situacija dėl COVID-19 sumaišė visas kortas. Buvome priversti atšaukti rugpjūtį planuotą 2 dienų žygį Molėtuose. Tvyro nežinia ir dėl kitų renginių galimybės.

Projekto „Kartos kartu“ partneriai sutarė šį rudenį nebeplanuoti dviejų dienų renginių. Nors žygiai vyksta lauke, tačiau riziką kelia nakvynė bendruose miegamuosiuose.

Nutarta artimiausiu metu rengti projekte numatytus vienos dienos renginius, laikantis visų saugumo reikalavimų. Grafikai jau derinami, apie būsimus renginius bus pranešta.


Kviečiame registruotis į žygį Molėtuose

Po sėkmingo ir įspūdingo žygiavimo Joniškio lygumomis „Kartos kartu“ keliauja į Molėtus! Rugpjūčio 26-27 d. vyks žygis Molėtų apylinkėse.
Vieną dieną plauksime baidarėmis, kitą – važiuosime dviračiais.
Į žygį Molėtuose stiprinti kartų tarpusavio ryšių išsiųsime 10 Telšių rajono VVG teritorijos gyventojų. Kviečiame registruotis el. paštu info@telsiuvvg.lt arba telefonu  +370 616 58 021 (Kristina) kol užsipildys grupė arba iki rugpjūčio 6 dienos 17 val.
Projektas „Kartos kartu“, vykdomas kartu su partneriais iš Molėtų, Joniškio, Prienų VVG. Projekto tikslas – stiprinti įvairaus amžiaus žmonių bendravimą ir tarpusavio supratimą, dalijimąsi skirtingų kartų turimomis patirtimis, žiniomis, gebėjimais.


Įvyko teritorinio bendradarbiavimo projekto „Kartos kartu“ žygis Joniškyje

 

2020 m. liepos 16-17 dienomis įvyko teritorinio projekto “Kartos kartu” pirmoji veikla – dviejų dienų žygis Joniškio rajone! Į žygį susirinko 40 dalyvių, po 10 dalyvių iš Telšių, Prienų ir Molėtų ir Joniškio VVG. Pirmąją dieną dalyviai įveikė 17 km maršrutą, kurio metu aplankė Stupurų kaimo bendruomenės namus, susipažino su bendruomenės veikla, dalyvavo šakočio kepimo edukacijoje. Po kelionės dalyviai turėjo unikalią progą dalyvauti mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėjo atsagos majoro Algirdo Daugirdo pažintinėje pamokoje, kaip gebėti išgyventi taikos ar bet kokios krizės metu efektyviai panaudojant standartines, žmogaus pagamintas priemones, kurias galima įsigyti, pasiruošti iš anksto arba tiesiog rasti savo aplinkoje. Antrąją dieną dalyviai įveikė 24 km maršrutą dviračiais, kurio metu aplankė Ežeikiškių kaimelį, kuriame laukė bičių terapijapa, pažintis su prieskoniniais augalais. 
Džiugu, kad dalyviai maloniai bendravo tarpusavye, žavėjosi kiekvieno krašto skirtingomis tarmėmis, susipažino su Joniškio kraštu.
Rugpjūčio mėnesį numatyta kita tarpteritorinio projekto “Kartos kartu” veikla – dviejų dienų žygis Molėtų rajone.

Startuoja teritorinio bendradarbiavimo projektas „Kartos kartu“

Telšių rajono vietos veiklos grupė kartu su Joniškio Partnerystės, Prienų rajono ir Molėtų rajono vietos veiklos grupėmis pradeda įgyvendinti teritorinio bendradarbiavimo projektą „Kartos kartu“ (toliau – Projektas).

Projekto tikslas – aktyvinti visų partnerių teritorijose socialinę veiklą įtraukiant į 33 projekto renginius ne mažiau nei 1206 dalyvius. Į visas Projekto veiklas įtraukti bent po vieną jaunimo atstovą iš kiekvienos VVG teritorijos. Projekto veiklomis bus skatinamas kultūros ir krašto savitumo išsaugojimas ir tradicijų tęstinumas bei kartų bendravimas.

Visų Projekto partnerių teritorijų gyventojus, o taip pat ir pareiškėjus, projektų vykdytojus ir ypač projektų naudos gavėjus sudaro skirtingo amžiaus žmonės. Pastebėta, kad rengiančių ir vykdančių projektus NVO branduolį dažniausiai sudaro vienos amžiaus grupės asmenys – jei NVO vadovauja jaunas žmogus, tai ir pagrindinis NVO aktyvas panašaus amžiaus arba atvirkščiai – jei vadovas vyresnis ir aktyvas vyresni asmenys. Glaudus bendradarbiavimas ir kartų susikalbėjimas svarbus ir verslo projektams. Darbuotojai įvairėja, mažinti atotrūkį tarp skirtingų kartų ir išnaudoti kelias kartas vienijančių darboviečių privalumus kaip niekad svarbu tvirtos ir motyvuotos kelių kartų komandos sukūrimui. Siekiant sustiprinti visų Projekto partnerių įgyvendinamų strategijų rezultatus būtina skatinti bendravimą ir bendradarbiavimą tarp skirtingų amžiaus grupių.

Projekto įgyvendinimo metu planuojama organizuoti:

  • 12 dviejų dienų trukmės renginius – žygius gamtoje;
  • 4 vienos dienos renginius lauke;
  • 8 vienos dienos bendrų veiklų stovyklas kulinarijos tema;
  • 4 vienos dienos bendrų veiklų stovyklos folkloro tema;
  • 4 vienos dienos bendrų veiklų stovyklas fotografijos tema;
  •  Projekto dalyvių susitikimo renginys Projekto rezultatams apibendrinti ir pridėtinei vertei aptarti.

Visose teritorijose organizuojami renginiai-žygiai ar vienos dienos renginiai.  Projekto dalyvius paskatins peržiūrėti jau esamus maršrutus, juos tobulinti arba kurti naujus, domėtis savo krašto kultūriniu išskirtinumu ir mokytis jį pristatyti. Laukiama, kad įgyvendinus projektą, visų partnerių teritorijose atsiras žygiams ir trumpoms pažintinėms kelionėms pritaikyti maršrutai su tradicinio vietos maisto ragavimu, folkloro pristatymu.

2020 m. birželio 17 d. Joniškyje įvyko pirmasis koordinavimo grupės susitikimas, kurio metu buvo aptartas projekto veiklų planas, artimiausi darbai, jų organizavimas ir kiti klausimai. Pirmosios Projekto veiklos numatytos jau šių metų liepos antroje pusėje.