Teritorinis bendradarbiavimas

stendas Kartos kartuTERITORINIO BENDRADARBIAVIMO PROJEKTAS  „KARTOS KARTU“ 

PROJEKTO KOORDINATORIUS – Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupė;

PROJEKTO PARTNERIAI – Telšių rajono vietos veiklos grupė, Molėtų rajono vietos veiklos grupė “ Keisdamiesi keičiame“, Prienų rajono Vietos veiklos grupė.

BENDRA PROJEKTO SUMA – 103 283,55 EUR., IŠ JŲ:  

  • 98 119,37  EUR EUROPOS ŽEMĖS ŪKIO FONDO KAIMO PLĖTRAI IR LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠOS;  
  • PO 1291 EUR  PROJEKTO „KARTOS KARTU“ PARTNERIŲ PINIGINĖS LĖŠOS (IŠ KIEKVIENO PROJEKTO PARTNERIO);

ĮGYVENDINIMO VIETA: Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės, Telšių rajono vietos veiklos grupės, Molėtų rajono vietos veiklos grupės “ Keisdamiesi keičiame“, Prienų rajono Vietos veiklos grupės  teritorijos;

ĮGYVENDINIMO TERMINAS: 2020 m. balandžio 15 d. iki 2022 m. balandžio 14 d.


Susipažinkite su atnaujintu veiklų tvarkaraščiu

 


„Kartos kartu“ suko Žemaitijoje kastinį

Rugsėjo 16 d. Telšiuose vyko teritorinio projekto „Kartos kartu“  kulinarinis renginys „Sukam kastinį“. Svečius Telšių VVG atstovai pasitiko senovinėje, paslapties apgaubtoje sodyboje „Angelų malūnas“, kuri įsikūrusi ant upės kranto, kur nuo 1851 m. veikė vandens malūnas, o aplinkui jis supamas pasakišku kraštovaizdžiu: tankus, gražus miškas, didžiulis tvenkinys bei upė. Tikro žemaitiško kastinio sukimo bei receptūros mokino ir patirtimi dalinosi UAB „Kontėna“ vadovė Sandra Riepšienė. Kastinys – tradicinis senovės žemaičių maisto produktas, gaminamas pieno produktų pagrindu: grietinės, rūgpienio, sviesto, dedama česnako, druskos ir prieskonių. Kambario temperatūroje standžios konsistencijos, žemesnėje − trupančios, aukštesnėje greitai lydosi ir tirpsta. Klasikinio kastinio spalva kreminė ar gelsva. Unikalaus savito skonio, dominuoja pienarūgščio ir česnako natos. Kaip Sandra minėjo, kastinys buvo gaminamas tik Žemaitijoje, tačiau ji tikisi, kad po šios pamokos, jo gamyba ir receptas pasklis ir kituose Lietuvos regionuose. Kastinį sukti nėra taip paprasta, jį reikia „pajausti“ ir su juo „susidraugauti“. Labai džiugu, kad visiems dalyviams pavyko išsisukti kastinio, kurį jie išsivežė į namus pavaišinti savo namiškius.

Po kastinio sukimo dalyvių laukė nuostabi ekskursija po „Angelų malūno“ sodybą. Sodybos savininkė Giedrė papasakojo malūno istoriją, supažindino su malūno mechanizmu, kursi kažkada malė  miltus. Malūnas įsikūręs ant Virvytės upės kranto, nuo kurio atsiveria nuostabus gamtovaizdis. Šalia sodybos yra nedidelis miškelis, kuriame rasite akmenų labirintą bei septynių kamienų ąžuolą, pildantį norus. Tai nėra eilinė kaimo turizmo sodyba, bet unikali vieta, kur Jūs galite puikiai pailsėti, išmėginti tikrąją sveiką pirtį pagal senovines tradicijas su profesionalaus pirtininko atliekamais autentiškos pirties ritualais. 

Telšių VVG atstovai tikisi, kad svečiai po šios kelionės iš Žemaitijos išvyksta tik su geriausiom emocijom, pagilinę  žemaitiško kulinarijos paveldo receptų žinias ir atradę netikėtai atradę Žemaitiją.


„Kartos kartu“ Telšiuose šoko ir dainavo žemaitiškai

Rugsėjo 11 d. Telšiuose vyko teritorinio projekto „Kartos kartu“ folkloro renginys „Dūzgės“. Molėtų, Prienų ir Joniškio VVG atstovus telšiškiai pasitiko Žemaičių kaimo muziejuje, kuris įsikūręs Masčio ežero pakrantėje. Svečius šokdino ir žemaičių liaudies dainas dainavo  Telšių rajono savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblio „Spigėns“ atstovai. 

Dalyviai buvo mokinami dainuoti labai senas žemaičių dainas, šokti šokius, kuriuos šoko mūsų probočiai po darbų, nuo saulėlydžio iki saulėtekio. „Spigėns“ nariai pamokino ir supažindino renginio dalyvius  su tokiais šokiais kaip „klecka“, „lelinderis“, „gransvers“, „ubladė“ ir dar daugybę kitų senų autentiškų žemaitiškų šokių. Buvo malonu kartu dainuoti tęstines, ypatingos melizmatikos turinčias žemaitiškas dainas. Kas norėjo, galėjo ne tik šokti ir dainuoti, bet ir pasimokinti pinti juosteles tokiu būdu, kaip tą darė mūsų senolės. 

Padainavus ir pašokus, dalyviai galėjo pasivaikščioti po Žemaičių kaimo muziejų. Muziejuje yra 16 pastatų, kurie sudaro tris sodybas ir visuomeninį sektorių. Jie atspindi XIX a. pab. – XX a. pr. Žemaitijos kaimo vaizdą. Pastatų skaičiumi turtingiausia yra stambaus ūkininko sodyba. Joje pastatyti: gyvenamasis namas, svirnas, kiaulininkas, tvartas, daržinė, jauja, žardinė ir pirtis. Vidutinio valstiečio sodyboje stovi gyvenamasis namas, svirnas, jauja ir tvartas. Mažažemio (bėdnioko) sodyboje yra trobelė ir tvartukas. Visuose pastatuose įrengtos ekspozicijos, jose eksponuojami autentiški baldai, darbo įrankiai, buities apyvokos reikmenys, indai, interjerus puošia kryžiai ir paveikslai.

 


 

 

„Kartos kartu“ Telšiuose

Rugsėjo 3 d. Telšiuose lankėsi teritorinio projekto „Kartos kartu“ dalyviai, kurie dalyvavo kulinarinio paveldo renginyje „Skane pajiedam“. Renginys vyko Telšių „Senamiesčio kavinėje“, kurioje svečius labai svetingai pasitiko kavinės vadovė Vaiva. Vaiva papasakojo apie senovės žemaičių maitinimosi įpročius ir tradicijas, mėgstamus žemaitiškus patiekalus. Svečiai turėjo unikalią progą įsitikinti, koks skanus tikras žemaitiškas kastinys su karštomis bulvėmis, spirgutis, troškinti kopūstai su šonkauliukais, naminė gira bei mėtų arbata. Sočiai prisivaišinę, dalyviai buvo pakviesti pasivaikščioti po Telšių miestą ir susipažinti su Žemaitijos sostinės architektūra, istorija, pasigrožėti Masčio ežero pakrante. Svečiai buvo pakerėti, koks gražus ir nuostabus miestas yra Telšiai, dažnai lyginamas su Italijos sostine Roma.

Rugsėjo 11 d. projekto dalyviai vėl susitiks Telšiuose, kuriuose vyks renginys folkloro tema „Dūzgės“.

 

 


Įspūdingi „Kartos kartu“ renginiai

Įgyvendinant teritorinio bendradarbiavimo projektą „Kartos kartu“, rugpjūčio 4-5 dienomis vyko įspūdingas dviejų dienų žygis Dubingiuose. Žygį baidarėmis ir dviračiais organizavo projekto partneriai Molėtų rajono vietos veiklos grupė „Keisdamiesi keičiame“, o dalyviai atvyko iš Joniškio, Prienų ir Telšių.
Žygio dalyviai įvairaus amžiaus – ir pensininkai, ir moksleiviai, ir vyrai bei moterys pačiame jėgų žydėjime. Susikalbėjimas ir tarpusavio supratimas tarp skirtingų kartų ne visada yra lengvas, tačiau bendros veiklos, o ypač fizinė veikla, gerina supratimą bei stiprina ryšį.
Dvi dienos, aktyviai praleistos Asvejos regioniniame parke, suartino kartas, džiugino širdį nuoširdus jaunimo susidomėjimas, kartu dainuojamos dainos. Kokia nuostabi yra Lietuva, kiek grožio ir harmonijos slypi gamtoje!

Projekte „Kartos kartu“ dar yra numatyta daug įdomių renginių. Sekite informaciją ir dalyvaukite.

Tesklando tarp mūsų gerumas!


 

Papildytas „Kartos kartu“ veiklų tvarkaraštis


Kartos kartu susipažįsta su kulinariniu paveldu

Vykdydant teritorinio bendradarbiavimo projektą „Kartos kartu“, projekto dalyviai iš keturių VVG teritorijų dalyvauja vienos dienos renginiuose – kulinarinėse stovyklose.
Tradiciniai regionų patiekalai, naujos idėjos ir kulinarinės mados – šių temų atskleidimas numatytas kiekvieno partnerio teritorijoje.
Liepos 13 d. projekto dalyviai dalyvavo vienos dienos kulinarinėje stovykloje Molėtų rajone. Stovyklos tema: „Aukštaičių valgiai – karalių stalui“.
Liepos 20-ąją dalyviai iš Prienų, Molėtų ir Telšių atvyko į Žiemgalos kraštą.
Kaip sakė ir demonstravo virtuvės šefas Povilas Mikalajūnas, Joniškio krašto kulinarinis paveldas – tiršta ir soti perlinių kruopų sriuba su rūkyta kiauliena, su žvėrienos kąsneliais.
Dalyviai sužinojo ir apie naujesnes kulinarines tendencijas, atėjusias iš kitų pasaulio kraštų, patys dalyvavo ruošiant patiekalus, užsirašinėjo receptus, klausinėjo mažų, bet svarbių detalių, kurios lemia kulinarinę sėkmę.
Džiugu buvo girdėti susižavėjimo kupinus dalyvių atsiliepimus.


„Kartos kartu“ kviečia į projekto veiklas

Pasibaigus karantinui, projekto koordinatoriai Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupė  kviečia Telšių rajono ir Rietavo savivaldybės bendruomenių atstovus dalyvauti artimiausiose projekto veiklose (veiklų tvarkaraštis, žr. nuotrauką). 

Rugsėjo mėnesį Telšių rajono vietos veiklos grupė planuoja Projekto veiklas Telšių rajone.

Renkamos 7-10 asmenų grupės, kviečiame aktyviai dalyvauti. Primename, kad veiklose dalyvių skaičius robotas, tad pakviesti bus pirmieji užsiregistravę.

Registracija el. paštu telsiurajonovvg@gmail.com arba telefonu +370 616 58 021


2020 m. planuotos teritorinio projekto „Kartos kartu“ veiklos  nebeįvyks dėl paskelbtos ekstremalios situacijos Lietuvoje.


„Kartos kartu“ lankosi Molėtuose 

Teritorinio bendradarbiavimo projekto „Kartos kartu“ veiklos šį rudenį vyko itin intensyviai. Spalio 14-ąją projekto partneriai Molėtų VVG pakvietė į istorinio – kultūrinio pažinimo renginį. Taikydami tiek tradicinius, tiek šiuolaikinėmis technologijomis grįstus metodus susipažinome su išskirtinėmis Molėtų krašto įdomybėmis.

Molėtų turizmo informacijos centro specialistai supažindino su mobiliosiomis programėlėmis. Programėlė „Infomolėtai“ kviečia keliauti keturiais parengtais papildytos realybės maršrutais, supažindina su Molėtų kultūros ir gamtos paveldo objektų informacija, yra parengti audio gidai.

Įdomus keliautojams skirtas projektas „Visit Aukštaitija“, kuriame Molėtai dalyvauja kartu su kitais ežerų krašto rajonais. Turistams siūloma aplikacija išmaniems mobiliems įrenginiams, kuriuose galima rasti kelionės maršrutus pagal dominančią tematiką kartu su audio gidu bei kitą keliautojams aktualią informaciją (maitinimas, apgyvendinimas ir kt.). Susikūrus norimą kelionės maršrutą, keliautojui pakanka išsisaugoti informaciją mobiliajame įrenginyje (nereikia spausdintis).

Dar viena programėlė – „Žvejybos rojus“, skirta besidomintiems žvejyba Molėtų ir Zarasų krašto ežeruose.

Beje, Molėtų turizmo informacijos centro specialistai pastebi, kad mobiliosios aplikacijos, kai visa informacija parsisiunčiama į telefoną, nebėra tokios populiarios, kaip anksčiau. Keliautojai vis dažniau sugrįžta prie įprastų ir laiko patikrintų priemonių – popierinių žemėlapių ir gyvo žmogaus konsultacijos bei pasakojimo.

Projekto dalyviams teko išbandyti įspūdingą virtualią edukacinę erdvę „Molėtai kitaip“. Užsidėjus specialius akinius, patekome į senovės polinę gyvenvietę ant Luokesų ežero, būti Livonijos ordino antpuolio prieš Liesėnų pilį liudininkais ir beveik dalyviais.
Aplankyti ir žinomiausi Molėtų kraštų objektai: Lietuvos etnokosmologijos muziejus, Mindūnų apžvalgos bokštas, Antano Truskausko medžioklės ir gamtos ekspozicijaEžerų žvejybos muziejus.

Įgyvendinant teritorinio bendradarbiavimo projektą „Kartos kartu“, jau tyrinėtos Joniškio bei Prienų krašto įdomybės. Ateityje dalyviai iš visų partnerių teritorijų dar lankysis Telšiuose.


„Kartos kartu“ šoka Molėtuose

 

Tęsiasi teritorinio bendradarbiavimo projekto „Kartos kartu“ veiklos. Spalio 6 d. dalyviai susipažino su Sūduvos krašto folkloru ir vieninteliu senųjų tradicinių kanklių ansambliu „Kanklės“ Skriaudžiuose (Prienų raj.) bei jaunaisiais „Kankliukais“.


„Kartos kartu“ kviečia!!!

 


„Kartos kartu“ Prienuose

„Kartos kartu“ vyko į Prienus.
📣Rugsėjo 15 d. Telšių rajono vietos veiklos grupės atstovai vyko į Prienus, į teritorinio projekto „Kartos kartu“ istorinio – kultūrinio pažinimo renginį!
🙌Taikydami tiek tradicinius, tiek šiuolaikinėmis technologijomis grįstus metodus dalyviai susipažino su išskirtinėmis Prienų krašto įdomybėmis. Renginio programoje buvo Veiverių Šaulių namų lankymas, pašto stoties pastatų kompleksas, Veiverių kašto istorijos muziejus, Rimorystės muziejus, A.Majaus karšykla – verpykla Skriaudžiuose. Tikrų atradimų, dvasinės stiprybės ir pasišventimo pavyzdžiu nustebins Šilavoto davatkynas.

Kviečiame į renginius Joniškyje ir Prienuose

 

📣Kviečiame Telšių ir Rietavo bendruomenių atstovus pasinaudoti unikalia galimybe ir sudalyvauti teritorinio projekto „Kartos kartu“ renginiuose:
👉rugsėjo 22 d. vyks renginys Joniškyje folkloro tema;
👉rugsėjo 29 d. vyks renginys Prienuose fotografijos tema;
‼️Renginuose dalyvauti yra renkamos 8-10 asmenų grupės. Renginių išlaidos (kelionė, maitinimas) yra finansuojami projekto lėšomis, taigi yra visiškai nemokamos.
Registracija į renginius vykdoma el. paštu telsiurajonovvg@gmail.com arba telefonu +370 616 58 021.


„Kartos kartu“: atradimai Joniškyje

 

Telšių rajono vietos veiklos grupės atstovai rugsėjo 11 d. vyko į Joniškį, į teritorinio projekto „Kartos kartu“ renginį!
Dalyviai susipažino su Joniškiu, nuvyko į Skaistgirio miestelį, kuriame aplankė Koplystulpių skverelį, Basų kojų taką, susipažino su Joniškio, Prienų ir Molėtų VVG atstovais!

Rugsėjo 15-ąją teritorinio projekto „Kartos kartu“ partneriai Prienų VVG kviečia į istorinio – kultūrinio pažinimo renginį.


Kviečiame vykti  į renginį Joniškyje

 

Kviečiame dalyvauti teritorinio projekto „Kartos kartu“ renginiuose!!!
🙌Tai unikali galimybė susipažinti su Projekto partnerių (Joniškio, Prienų ir Molėtų) rajonų istorija, kultūra, tradicijomis, jų bendruomenių nariais!!
📣Rugsėjo 11 d. vienos dienos kelionei į Joniškį renkama 10 žmonių grupė, kuri susipažins su Joniškio rajono kultūra bei sitorija. Kelionė nemokama, kadangi finansuojama Projekto lėšomis. Dalyvauti gali visi norintys Telšių rajono bendruomenių, miestelių gyventojai.
👉Registracija iki rugsėjo 8 d. 12.00 val. telefonu +370 616 58 021 arba el. paštu telsiurajonovvg@gmail.com
👉Paskubėkite, vietų skaičius ribotas!!!
 


Žygis Molėtuose – atšaukiamas

Gyvename įdomiais laikais, kai suplanuotas veiklas bet kada gali pakoreguoti pandemijos grėsmė. Molėtuose paskelbta ekstremali situacija dėl COVID-19 sumaišė visas kortas. Buvome priversti atšaukti rugpjūtį planuotą 2 dienų žygį Molėtuose. Tvyro nežinia ir dėl kitų renginių galimybės.

Projekto „Kartos kartu“ partneriai sutarė šį rudenį nebeplanuoti dviejų dienų renginių. Nors žygiai vyksta lauke, tačiau riziką kelia nakvynė bendruose miegamuosiuose.

Nutarta artimiausiu metu rengti projekte numatytus vienos dienos renginius, laikantis visų saugumo reikalavimų. Grafikai jau derinami, apie būsimus renginius bus pranešta.


Kviečiame registruotis į žygį Molėtuose

Po sėkmingo ir įspūdingo žygiavimo Joniškio lygumomis „Kartos kartu“ keliauja į Molėtus! Rugpjūčio 26-27 d. vyks žygis Molėtų apylinkėse.
Vieną dieną plauksime baidarėmis, kitą – važiuosime dviračiais.
Į žygį Molėtuose stiprinti kartų tarpusavio ryšių išsiųsime 10 Telšių rajono VVG teritorijos gyventojų. Kviečiame registruotis el. paštu info@telsiuvvg.lt arba telefonu  +370 616 58 021 (Kristina) kol užsipildys grupė arba iki rugpjūčio 6 dienos 17 val.
Projektas „Kartos kartu“, vykdomas kartu su partneriais iš Molėtų, Joniškio, Prienų VVG. Projekto tikslas – stiprinti įvairaus amžiaus žmonių bendravimą ir tarpusavio supratimą, dalijimąsi skirtingų kartų turimomis patirtimis, žiniomis, gebėjimais.


Įvyko teritorinio bendradarbiavimo projekto „Kartos kartu“ žygis Joniškyje

 

2020 m. liepos 16-17 dienomis įvyko teritorinio projekto “Kartos kartu” pirmoji veikla – dviejų dienų žygis Joniškio rajone! Į žygį susirinko 40 dalyvių, po 10 dalyvių iš Telšių, Prienų ir Molėtų ir Joniškio VVG. Pirmąją dieną dalyviai įveikė 17 km maršrutą, kurio metu aplankė Stupurų kaimo bendruomenės namus, susipažino su bendruomenės veikla, dalyvavo šakočio kepimo edukacijoje. Po kelionės dalyviai turėjo unikalią progą dalyvauti mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėjo atsagos majoro Algirdo Daugirdo pažintinėje pamokoje, kaip gebėti išgyventi taikos ar bet kokios krizės metu efektyviai panaudojant standartines, žmogaus pagamintas priemones, kurias galima įsigyti, pasiruošti iš anksto arba tiesiog rasti savo aplinkoje. Antrąją dieną dalyviai įveikė 24 km maršrutą dviračiais, kurio metu aplankė Ežeikiškių kaimelį, kuriame laukė bičių terapijapa, pažintis su prieskoniniais augalais. 
Džiugu, kad dalyviai maloniai bendravo tarpusavye, žavėjosi kiekvieno krašto skirtingomis tarmėmis, susipažino su Joniškio kraštu.
Rugpjūčio mėnesį numatyta kita tarpteritorinio projekto “Kartos kartu” veikla – dviejų dienų žygis Molėtų rajone.

Startuoja teritorinio bendradarbiavimo projektas „Kartos kartu“

Telšių rajono vietos veiklos grupė kartu su Joniškio Partnerystės, Prienų rajono ir Molėtų rajono vietos veiklos grupėmis pradeda įgyvendinti teritorinio bendradarbiavimo projektą „Kartos kartu“ (toliau – Projektas).

Projekto tikslas – aktyvinti visų partnerių teritorijose socialinę veiklą įtraukiant į 33 projekto renginius ne mažiau nei 1206 dalyvius. Į visas Projekto veiklas įtraukti bent po vieną jaunimo atstovą iš kiekvienos VVG teritorijos. Projekto veiklomis bus skatinamas kultūros ir krašto savitumo išsaugojimas ir tradicijų tęstinumas bei kartų bendravimas.

Visų Projekto partnerių teritorijų gyventojus, o taip pat ir pareiškėjus, projektų vykdytojus ir ypač projektų naudos gavėjus sudaro skirtingo amžiaus žmonės. Pastebėta, kad rengiančių ir vykdančių projektus NVO branduolį dažniausiai sudaro vienos amžiaus grupės asmenys – jei NVO vadovauja jaunas žmogus, tai ir pagrindinis NVO aktyvas panašaus amžiaus arba atvirkščiai – jei vadovas vyresnis ir aktyvas vyresni asmenys. Glaudus bendradarbiavimas ir kartų susikalbėjimas svarbus ir verslo projektams. Darbuotojai įvairėja, mažinti atotrūkį tarp skirtingų kartų ir išnaudoti kelias kartas vienijančių darboviečių privalumus kaip niekad svarbu tvirtos ir motyvuotos kelių kartų komandos sukūrimui. Siekiant sustiprinti visų Projekto partnerių įgyvendinamų strategijų rezultatus būtina skatinti bendravimą ir bendradarbiavimą tarp skirtingų amžiaus grupių.

Projekto įgyvendinimo metu planuojama organizuoti:

  • 12 dviejų dienų trukmės renginius – žygius gamtoje;
  • 4 vienos dienos renginius lauke;
  • 8 vienos dienos bendrų veiklų stovyklas kulinarijos tema;
  • 4 vienos dienos bendrų veiklų stovyklos folkloro tema;
  • 4 vienos dienos bendrų veiklų stovyklas fotografijos tema;
  •  Projekto dalyvių susitikimo renginys Projekto rezultatams apibendrinti ir pridėtinei vertei aptarti.

Visose teritorijojse organziuojami renginiai-žygiai ar vienos dienos renginiai  Projekto dalyvius paskatins peržiūrėti jau esamus maršrutus, juo stobulinti arba kurti naujus, domėtis savo krašto kultūriniu išskirtinumu ir mokytis jį pristatyti. Laukiama, kad įgyvendinus projektą, visų partnerių teritorijose atsiras žygiams ir trumpoms pažintinėms kelionėms pritaikyti maršrutai su tradicinio vietos maisto ragavimu, folkloro pristatymu.

2020 m. birželio 17 d. Joniškyje įvyko pirmasis koordinavimo grupės susitikimas, kurio metu buvo aptartas projekto veiklų planas, artimiausi darbai, jų organizavimas ir kiti klausimai. Pirmosios Projekto veiklos numatytos jau šių metų liepos antroje pusėje.